Jak dbać o tapicerkę samochodową?

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego samochód jak najdłużej dobrze się prezentował. Aby tak się działo warto regularnie dbać o tapicerkę, która codziennie narażana jest na pojawianie się zabrudzeń. Jak najlepiej dbać o tapicerkę samochodową?

Najpierw odkurzanie

Nie ma sensu przystępować do prania tapicerki, jeśli znajdują się na niej okruchy i inne zabrudzenia, których można się wcześniej pozbyć. Z tej przyczyny sprzątanie pojazdu należy zacząć od jego dokładnego odkurzenia. Warto do tego wybrać odkurzacz o dużej mocy (może to być odkurzacz domowy), ponieważ wówczas będzie możliwe pozbycie się nie tylko błota, czy okruchów po jedzeniu, ale również zwierzęcej sierści. Kiedy podłoga, fotele, zagłówki oraz bagażnik są już odkurzone, warto wywietrzyć samochód. Ten prosty zabieg pozwoli zmniejszyć ilość roztoczy.

Dobry detergent

Do usunięcia zabrudzeń najlepiej nadaje się płyn do prania tapicerki. Po odkurzeniu pojazdu należy zaaplikować detergent na tapicerkę i wcierać go delikatnymi ruchami. Czynność należy powtórzyć na wszystkich fotelach oraz zagłówkach. Większość płynów do prania tapicerki krystalizuje brud w mikrogranulki, które można usunąć poprzez ponowne odkurzenie pojazdu.

Warto regularnie dbać o wygląd tapicerki samochodowej, ponieważ nieczyszczona szybko ulegnie zniszczeniu i wypłowieje negatywnie wpływając na wygląd całego pojazdu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kosmetyki samochodowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.